FAQ

1. Czym jest betonowe drewno?
Najprościej mówiąc jest to imitacja drewna z betonu, która idealnie odwzorowuje fakturę naturalnych desek. Drewno betonowe stanowi odkrycie ostatnich lat, pozwalające pogodzić wysoką wytrzymałość i walory estetyczne. Zostało wynalezione jako alternatywa dla naturalnego drewna – to trwalszy, bardziej odporny na działanie środków atmosferycznych i upływu czasu materiał stosowany do wykończenia przestrzeni przydomowych, czy tworzenia elementów ozdobnych w ogrodach. To nowoczesne rozwiązanie rynkowe, które odpowiada na potrzeby Klientów indywidualnych oraz profesjonalnych ekip remontowo-budowlanych. Wygląda elegancko, estetycznie, a jednocześnie nie wymaga gruntownych prac konserwacyjnych po jednym sezonie użytkowania.

2. Jakie są najczęstsze zastosowania imitacji drewna z betonu?
Betonowe odlewy urozmaicą przeróżne powierzchnie – zarówno większe, którym nadadzą niepowtarzalnego klimatu, jak i mniejsze, gdzie staną się efektownym zwieńczeniem całości.
– Deski betonowe są bardzo praktycznym rozwiązaniem do przygotowania tarasu. Świetnie sprawdzą się również jako wysokiej jakości budulec schodów zewnętrznych bądź ozdobny detal na elewacji.
– Nasi Klienci bardzo często wykorzystują te produkty do tworzenia różnego rodzaju ścieżek ogrodowych, które prowadzą do poszczególnych części działki.
– Deski betonowe są także idealnym rozwiązaniem na stworzenie oryginalnych murków i ogrodzeń naszych przydomowych posesji. Dobrze dobrane ogrodzenie podkreśla piękno budynku i jego otoczenia.
– Warzywniki i kwietniki z betonowego drewna to idealne uzupełnienie każdego ogrodu oraz przestrzeni miejskich.

3. W jaki sposób wykonujemy nasze produkty?
Proces produkcji drewnopodobnych desek betonowych odbywa się ręcznie, co oznacza, że każdy wyrób od początku do końca tworzony jest przez człowieka. Produkowane są w elastycznych formach silikonowych, które umożliwiają osiągnięcie bardzo realistyczne odzwierciedlenia rysu drewna z jego sękami i pęknięciami. Betonowe imitacje drewna nie są po prostu malowane, ale całkowicie wybarwiane w masie. Kolejnym etapem jest nakładanie odpowiedniego koloru. Na koniec deski betonowe są dwukrotnie lakierowane, by jak najwierniej przypominały naturalny surowiec.

  4. Jak zamontować betonowe deski na tarasie?
  Istnieją dwie najbardziej popularne możliwości zamontowania desek betonowych na tarasie. Pierwszą (i tym samym najprostszą) jest ich ułożenie na podsypce piaskowo-cementowej. Druga (jeśli mamy już wylany taras z betonu) to przyklejenie na odpowiedni klej do betonu. 

  5. Czy deski betonowe są odporne na warunki atmosferyczne?
  Beton jest jednym z najtrwalszych materiałów wynalezionych przez człowieka. Drewno betonowe, które jest odpowiednio przygotowane i zabezpieczone już w procesie produkcji jest mrozoodporne i nie podatne na działanie wody, czy innych czynników atmosferycznych. Deski betonowe nie butwieją ani nie tracą swojego uroku. Oczywiście deski zaleca się co rok czy dwa lata odświeżyć impregnatem, lecz tylko wtedy gdy chcemy nadać im świeżości i pierwotnego blasku.

  6. Jak odnawiać deski z betonu po latach?
  To bardzo proste! Najpierw oczyszczamy powierzchnię, aby pozbyć się zanieczyszczeń. Jeżeli jest taka konieczność (łuszczenie się, schodzenie farby) można użyć drucianej szczotki. Następnie nakładamy farbę. Możemy nakładać ją delikatnie pędzlem, ale zdecydowanie lepiej zrobić to mocząc szmatę i rozcierając po strukturze deski. Niekoniecznie trzeba pokrywać ubytki bardzo dokładnie, gdyż w następnym etapie kolor skutecznie rozprowadzi się po całej desce. Czekamy kilka minut, aby farba wyschła. Ostatnia czynność to lakierowane. Staramy się, aby lakier był nanoszony na suchą deskę, ponieważ wchodzi w reakcję z wilgocią. Podczas lakierowania można delikatnie rozprowadzać wcześniej nałożoną farbę, tym samym modelując nasycenie koloru na desce. Lakierujemy pędzlem – wcierając lakier w jej powierzchnię. Wyschnięcie w letnich warunkach zajmuje kilkanaście minut. Zabieg ten można wykonać dwukrotnie.

  Nasza lokalizacja

  Ul. E. Orzeszkowej 8,
  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Zadzwoń do nas

  Jagoda
  +48535727074

  Krzysztof
  +48606305720

  Napisz do nas

                WARUNKI GWARANCJI

  Call Now Button